Produktkategori
Kontakta oss

ByTune Electronics Co., Ltd

Tillverkning fabrik:

Lägg till: A5 building, Songbai RD 3055, Gongming Street, Guangming district, ZhenZhen, 518100, Kina

Tel: 0755-27765981

Fax: 0755-8529 6631

Tekniska:Support@btslipring.com

 

Försäljningskontor:

Tel: + 86-755-2964 2158

Fax: + 86-755-2350 3855

Mobil: 189 2742 5032

Lägg till: 6: e våningen, C byggnad, nya generationen; Hi-Tech Park, 28 district, Bao'an, ShenZhen, 518125, Kina

Försäljning:Sales@btslipring.com

Facebook: slipring1@hotmail.com

Twitter: btslipring

Skype:btslipring

 

USA-kontoret:

usoffice@btslipring.com

Amerikanska Atlanta

Kanada Edmonton

Dualmodellen fyra channel fiber optic roterande joint

Dualmodellen fyra channel fiber optic roterande joint

Modellnummer: BTFO-04-01 Kanal: 3 ~ 12 enda modell eller flera modell Våglängd: 850, 1310, 1550nm, Inkopplingsförlust: 50dB Hastighet: 100 rpm Vridmoment: < 1.0Nm IP65

Produktinformation

Dualmodellen fyra channel fiber optic roterande joint
Modellnummer: BTFO-04-02

Fiber Optic Släpringar är till optiska signaler vad elektriska Släpringar är till elektriska signaler, signaler ett sätt att överföra över roterande gränssnitt, särskilt när du överför stora mängder data. Fiber optic Släpringar upprätthålla de inneboende fördelarna med fiber slutpunkt till slutpunkt. ByTune elektronik har producerat fiber optic Släpringar i 20 år.

Beskrivning:4-kanals FORJ med blandade fibrer (2 SM och 2 MM)
Fiber typ:SMF28 och 50/125um GI med 3 mm jacket
Fiberlängd:1m
Våglängd:1310/1550nm SM; 1310/850nm MM
Anslutningstyp:ST
Inkopplingsförlust:andlt; 5 dB
IL Variation:+ /-1dB
Överhörning:andlt; -50 dB
Hastighet:200 rpm
Vibrationer:MIL-STD-167-1A
Mekanisk effekt:MIL-STD - 810G
IP-klass:IP 65 (IP68Optional)

Funktioner iDualmodellen fyra channel fiber optic roterande joint
•Ger roterande koppling för en multimode eller single-mode fiberlänk
•Passiv dubbelriktad enhet
•Kan vara kombinerad med vår elektriska följesedlar och hydrauliska
•Alternativa enhet koppling och montering arrangemang finns (konsultera fabrik för specifikation Detaljer)
•Customized gränssnitt, för lätt fiber kabelersättning
•Kan integreras i befintliga släpring konstruktioner
Båtsäten eller anodiserat aluminiumhölje
•Rugged design
Stötar och vibrationer avDualmodellen fyra channel fiber optic roterande joint
•Bytune fiber optic Släpringar stöd hög stötar och vibrationer miljöer, lång livslängd krav mer än 200.000 timmar och lång datalänkar över 100 km av fiber. Enheter är tillgängliga som testas till militär standard för stötar och vibrationer
Alternativ avDualmodellen fyra channel fiber optic roterande joint
•Supply och installation av kundens specifika kontakter och fibrer
• Anpassning av montering konfigurationer, bostäder material och bilresa kopplare
• Flytande fyllning och trycket ersättning för undervattensbruk

Ytterligare information, tveka inte att kontakta
oss på sales@btslipring.com



Mätning och provning:


3D-Test koncentricitet Test


Elektriskt brus Test projektorer

Störningar test tillförlitlig kontakta Test



Hot Tags: Dualmodellen fyra channel fiber optic roterande gemensamma roterande joint, designer och tillverkare, pålitlig kvalitet, militära standard, konkurrenskraftigt pris, garanterad kvalitet, överlägsen kundservice, hög kvalitet
Relaterade produkter
Email Us
Förfrågning
ByTune Electronics Co., Ltd