Produktkategori
Kontakta oss

ByTune Electronics Co., Ltd

Tillverkning fabrik:

Lägg till: A5 building, Songbai RD 3055, Gongming Street, Guangming district, ZhenZhen, 518100, Kina

Tel: 0755-27765981

Fax: 0755-8529 6631

Tekniska:Support@btslipring.com

 

Försäljningskontor:

Tel: + 86-755-2964 2158

Fax: + 86-755-2350 3855

Mobil: 189 2742 5032

Lägg till: 6: e våningen, C byggnad, nya generationen; Hi-Tech Park, 28 district, Bao'an, ShenZhen, 518125, Kina

Försäljning:Sales@btslipring.com

Facebook: slipring1@hotmail.com

Twitter: btslipring

Skype:btslipring

 

USA-kontoret:

usoffice@btslipring.com

Amerikanska Atlanta

Kanada Edmonton

Enda modell dual channel fiber optic rotary gemensamma

Enda modell dual channel fiber optic rotary gemensamma

Kanal: 2 ~ 3 enstaka modell eller 2 ~ 4 multi modell Våglängd: 850,1310, 1550nm, Inkopplingsförlust: <5dB hannel(typical="" 2~3db)="" il="" variation:=""> <+ 0.5~1="" db="" crosstalk:="">50dB (typisk 63dB) Hastighet: 100 rpm Vridmoment <1.0Nm >

Produktinformation

Enda modell dual channel fiber optic rotary gemensamma
Modellnummer: BTFO-02-01

Fiber Optic Släpringar är till optiska signaler vad elektriska Släpringar är till elektriska signaler, signaler ett sätt att överföra över roterande gränssnitt, särskilt när du överför stora mängder data. Fiber optic Släpringar upprätthålla de inneboende fördelarna med fiber slutpunkt till slutpunkt. ByTune elektronik har producerat fiber optic Släpringar i 20 år.

Kanal:2 ~ 3 enstaka modell eller 2 ~ 4 multi modell

Våglängd:850,1310, 1550nm,

Inkopplingsförlust:andlt, 5dB/channel(Typical 2~3dB)

IL Variation:andlt, +/-0.5 ~ 1 dB

Överhörning:andgt; 50dB (typisk 63dB)

Hastighet:100 rpm

Vridmomentandlt; 1.0Nm

Returnera förlust:(Typiskt för enda modell) 45dB

Förväntad livslängd:1-2 hundra miljoner rundor

Dragkraft/Pull:10N (3mm jacka)

Lysande effekt:23dBm

Arbetstemperatur:-20 till 65C

Temperatur vid förvaring:-25 till 75C

Paket:Tofsar eller FC/ST

Material:rostfritt stål

Fiber typ:MM/SM, 3 mm jacka, 1M fibe längd

Anslutningstyp:FC, SC, ST, SMA eller LC

Dimension:44mm dia. x 136mm längd

Vikt:1,5 kg

Vibrationer:MIL-STD-167-1A

Mekanisk effekt:MIL-STD - 810G

IP-klass:IP 65 (IP68Optional)

Funktioner iEnda modell dual channel fiber optic rotary gemensamma

. Ger roterande koppling för en multimode eller single-mode fiberlänk

. Passiva dubbelriktad enhet

. Kan vara kombinerad med vår elektriska följesedlar och hydrauliska

. Alternativa enheten koppling och montering arrangemang finns (konsultera fabrik för specifikation Detaljer)

. Anpassade gränssnitt, för lätt fiber kabelersättning

. Kan integreras i befintliga släpring konstruktioner

. Aluminium eller anodiserat aluminiumhölje

. Robust design

Stötar och vibrationeravEnda modell dual channel fiber optic rotary gemensamma

. Bytune fiber optic Släpringar stöd hög stötar och vibrationer miljöer, lång livslängd krav mer än 200.000 timmar och lång datalänkar över 100 km av fiber. Enheter är tillgängliga som testas till militär standard för stötar och vibrationer

AlternativavEnda modell dual channel fiber optic rotary gemensamma

. Leverans och installation av kundens specifika anslutningar och fibrer

. Anpassning av montering konfigurationer, bostäder material och bilresa kopplare

. Flytande fyllning och trycket ersättning för undervattensbruk

. Ytterligare information, tveka inte att kontakta vår personal på sales@btslipring.com

Mätning och provning:


3D-Test koncentricitet Test


Elektriskt brus Test projektorer

Störningar test tillförlitlig kontakta Test


Hot Tags: Enda dual channel fiber optic roterande gemensamma roterande gemensamma modellutformaren och tillverkaren, pålitlig kvalitet, militära standard, konkurrenskraftigt pris, garanterad kvalitet, hög kvalitet
Relaterade produkter
Email Us
Förfrågning
ByTune Electronics Co., Ltd